מידע מקצועי

דלתות פנים מומלצות

דלתות פנים מומלצות

בחירת צבע עבור דלתות פנים מומלצות דלתות פנים מעץ מלא כגון: עץ אורן, אלון, מייפל, דובדבן, בוק או אגוז יכולות להיות פתרון נהדר עבור חלל הפנים. בגלל שהעץ ממילא מזוהה עם עיצוב כפרי, הוא חוסך לפחות חלק מהשיקולים סביב הנושא של בחירת הצבע. בחירה בין סוגי דלתות פנים מומלצות יכולה להיות משימה קשה מכפי שנהוג לחשוב. בגלל שיש הרבה סוגים, השאלה איך לבחור דלת פנים צריכה קודם כל להיות מבוססת על המלצות. בעזרת המלצות של האדריכל, של חברים או של בני משפחה, ניתן לבחור דלת חזקה ועמידה ולהשוות בין דלתות פנים לבית או לחוץ. כמו כן, דלת היא סוג של רהיט לכל דבר בבית. בחירת דלתות לפי חדרים אפשר להשוות בין דלת עץ לבין דלתות זכוכית לפי חדרים בבית: דלתות למינטו למשל לחדרי שינה, או דלתות בציפוי למינטו עם משקוף פולימר לחדרי שירותים ומקלחות, לעומת דלתות פולימר או פורמייקה וגם דלת עמידה במים לחדרי שירות. צורת הפתיחה צורת הפתיחה היא זו שקובעת איך נשתמש בדלת ועד כמה היא תהיה נוחה לשימוש בתוך חלל הפנים הביתי. תוך כדי שבודקים את צורך הפתיחה, מומלץ לברר על הנושא של מילוי כוורת ולוודא שהדלת לא כבדה מדי. מילוי פלקסבורד למשל יתאים עבור רוב סוגי דלתות הפנים של בתים פרטיים, אך גם חומר  פולימר חזק עמיד למים הוא פתרון טוב עבור דלתות הזזה לכיס ודלתות נפתחות פנימה והחוצה. התקנת הדלת את ההתקנה של הדלת אמורים לבצע אנשי מקצוע. בשביל התקנה מקצועית צריך להחליט האם להשתמש בסוגים של צירי ספר, ציר פייפ או ציר סמוי וכדאי להכניס את זה גם לתוך מסגרת התקציב. כמו כן, סוג ושיטת ההתקנה יקבעו האם הדלת תגיע יחד עם מנגנון של טריקה שקטה או האם יהיה צוהר קטן שדרכו ניתן להסתכל בלי לפתוח לגמרי את הדלת. התאמת דלת עבור תנאי החלל דלתות פנים מומלצות בוחרים לפי תנאי החלל. אם בתוך החלל יש הרבה מקום לדלת שנפתחת קדימה ואחורה, אפשר לבחור דלת סטנדרטית במידות יחסית גדולות. לעומת זאת, בבתים קטנים עדיף להשתמש בדלת שנפתחת החוצה מהחדר או דלת הזזה שנעה על גבי מסילה. בתוך כך, אפשר גם לשלב נעילה מגנטית ולקבל תשובה לשאלה איך לבחור דלת פנים לפי האופן שבו עומדים להשתמש בה הילדים, ההורים והאורחים. מהי דלת סטנדרטית? דלת סטנדרטית מתאפיינת במידות רגילות שיכולות להתאים עבור רוב סוגי הבתים הפרטיים. כאן יש דלתות ברוחב 60 – 90 ס"מ ועם נתונים של 206 ס"מ גובה, אך אפשר גם למצוא דגמים שמבוססים על מידות רוחב מדויקות יותר כגון 65, 75, ו-85 ס"מ. בכל מקרה, גם בדיקה של סוגי המידות מבצעים מול אנשי מקצוע וזאת על מנת למנוע עבודה כפולה.

קראו עוד
דלתות פנים איכותיות

מאילו חומרים מורכבות דלתות פנים איכותיות?

החומר שממנו מייצרים דלתות פנים משפיע בצורה דרמטית על האיכות והעמידות שלהן. ככל שהחומר איכותי יותר, כך הדלת צפויה להשתלב בצורה אלגנטית עם חלל הבית ולייצר אווירה נעימה. בחירת חומרים עבור דלתות פנים איכותיות קטלוג דלתות פנים איכותיות נמדד במגוון החומרים שיש בו. כאשר מעצבי פנים רוצים להתאים דלתות עבור חלל הבית, הם עוקבים אחר מידע על חומרים בתוך קטלוג דלתות פנים איכותיות ורק לאחר מכן מקבלים החלטה. בין היתר, המטרה של הקטלוג היא להציג לראווה את ההבדלים בין החומרים אך גם לספק מידע קונקרטי בנוגע לעמידות ולתכונות של כל אחד מהם. הבדלים בין סוגי חומרים בולטים החומרים העיקריים שבהם משתמשים על מנת להרכיב דלתות פנים איכותיות הם עץ מלא או פולימר. בתוך כך, אפשר לראות הבדלים בין סוג הציפוי שבו משתמשים עבור הדלת ובין דגמים של דלתות למינטו, דלתות בציפוי למינציה ודלתות בציפוי פורמייקה. בנוסף, דלתות פנים איכותיות יגיעו בדרך כלל בשני סוגים עיקריים של מילויים – מילוי כוורת או מילוי פלקסבורד. פתיחה וסגירה לפי סוג הדלת עוד היבט שבו ניתן לראות את ההשפעה של חומרים על אופן השימוש בדלת הוא צירי פתיחה וסגירה. בין אם מדובר על דלת עץ מלא או על כוורת דלתות למינטו או דלתות פולימר, אפשר לבחור בין דלתות פלץ שבהן השוליים יוצרים מדרגה בהיקף של הדלת – לבין דלתות שטוף קנט שבהן השוליים נשארים בקו ישר עם המשקוף והדלת מתיישרת עם הקו של הקיר. לשם השוואה, יש גם דגמים של דלתות הזזה לכיס שבהן אפשר לפתוח את הדלת לצדדים וישירות אל תוך כיס שנסתר מהעין. השוואה בין דגמים של קטלוג דלתות פנים איכותיות הבעיה עם בחירה נכונה של דלתות פנים היא שיש דגמים רבים שהלקוחות לא מודעים אליהם. כאן הפתרון יהיה להשוות בין הדגמים השונים לפי קטלוג דלתות פנים איכותיות, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולא להתפשר על התאמה למסגרת התקציב. בסופו של דבר, פתיחה וסגירה שמתאימים עבור ציפוי העץ יכולים להפוך את הדלת לחלק בלתי נפרד מסגנון העיצוב הכללי. כל כמה זמן מחליפים דלת? החלפת דלתות פנים מתבצעת אחת לכמה שנים לפי קצב השחיקה והבלאי. אם משתמשים בדגמים מסוימים של דלתות עץ מלא, אפשר לחסוך בהוצאות כדי העמידות עצמה תהיה מאוד גבוהה. כמו כן, רצוי לוודא התאמה של הדלת למקום שבו מתקינים את הדלת: המטבח, חדרי שינה, מקלחות, שירותים או חדרים רטובים אחרים. המלצות על דלתות פנים ההמלצה היא לבחור דלתות פנים איכותיות. לאחר מכן ניתן להתאים אותן עבור חלל הבית וליהנות מהיתרונות של חומרים חזקים. לפיכך, לחומרים יש משמעות גם מבחינת הפונקציונאליות של הדלת וגם בכל מה שנוגע לעיצוב שלה.

קראו עוד
התאמת דלתות לעיצוב פנים הבית

התאמת דלתות לעיצוב פנים הבית

איך נגרום להתאמת דלתות לעיצוב פנים הבית? בחירה נכונה של דלת פנים פרקטית צריכה להתאים גם לעיצוב הכללי. בשלב הראשון, מה שכדאי לעשות זה לבדוק האם מדובר בדלת עם ציפוי איכותי ומה המשמעות מבחינת תחזוקה. בשלב השני, אפשר להשוות בין סוגי החומרים שבהם משתמשים על מנת לייצר את הדלתות. בשלב השלישי, כדאי לתאם התקנה מקצועית של דלת עם חומרים עמידים למים ולהתייעץ עם מעצבי פנים לגבי בחירת דלתות פנים עבור החדרים השונים. דלת כרהיט לכל דבר ועניין החשיבות של התאמת דלתות לעיצוב פנים הבית נובעת מהעובדה שמדובר על רהיט לכל דבר ועניין. למרות שלא כל רהיט בבית מקבל את אותה תשומת לב של דלת, אפשר לעקוב אחר עדכונים בטרנדים השונים ולהתרשם שיש גם מאפיינים דומים: הדלתות והרהיטים תופסים הרבה תשומת לב, הם מגדירים את סגנון העיצוב והם משתמשים כדי לרענן את התחושה ולשפר את איכות החיים. בחירת דלת לפי ציפוי איכותי דלת פנים – חומריות והצבעים, אלו בדרך כלל הנושאים שמעניינים בעלי בתים פרטיים. בתוך כך, כדאי להתחיל כאמור עם הנושא של ציפוי איכותי. ציפוי למינטו  הוא יעיל רחיץ ומאוד נוח לשימוש כך שבעלי בתים פרטיים יוכלו לנקות את הדלת ועד כמה חומרים עמידים למים אכן לא יספגו את נזקי הלחות. הבדלים בין דלתות מי שנכנס לעובי הקורה ומשווה בין דלתות עץ רואה את ההבדלים בין חומרי הגלם. כך למשל יש דלתות עץ רגילות, של וונגה או אגוז וגם דלתות מעץ אורן, דובדבן או בוק  דלתות פולימר צבע בתנור מחורצות בצבעים של לבן ושמנת או כל צבע מניפה כמו סגול וכחול. דלתות וונגה או אגוז מתאימים לסגנון עיצוב כפרי – לעומת דלתות פולימר צבע עם ציפוי לסגנון עיצוב מודרני. בחירת הדלתות לפי הרהיטים בטרנדים של אופנה יש משמעות גדולה לאחידות. אם רוצים לעצב את חלל הפנים של הבית באופן שבו החדרים יתכתבו אחד עם השני, צריך לבחור את הדלתות לפי שאר הרהיטים. כך למשל בבית שיש בו הרבה רהיטי עץ יתאימו דלתות פנים מעץ מלא, לעומת בית שיש בו רהיטי זכוכית שעבורו יתאימו דלתות אלגנטיות או דלתות הזזה. התקנת דלת פרקטית דלת פרקטית היא כזו שמשרתת את הצרכים של בעלי בתים פרטיים לתקופה ארוכה. אם למשל לא רוצים לבזבז זמן וכסף על דלתות שלא נפתחות או על דלתות חורקות, צריך לדאוג להתקנה מקצועית. לכן תמיד כדאי לפנות למתקין בעל ניסיון בהרכבת דלתות מכל הסוגים ולדאוג שההתקנה מגיעה עם אחריות. דלתות עץ לבתים קטנים וגדולים התאמת דלתות לעיצוב פנים הבית צריכה להתייחס גם לגודל החלל. בהקשר הזה, היתרון של דלתות עץ בא לידי ביטוי ביצירת אשליה אופטית של חלל גדול ומרווח – אפילו אם הגודל של הבית במ"ר הוא יחסית קטן.

קראו עוד
דלתות עמידות במים

דלתות עמידות במים – כל מה שצריך לדעת!

מספר מילים סוגי ציפוי לדלתות עמידות במים כמצוין לעיל, כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של סוגי ציפויים היכולים להפוך כל דלת פנים לדלת עמידה בפני מים. יחד עם זאת, חשוב לציין שישנם סוגי ציפוי נחותים יותר העלולים להתבלות עם הזמן ובכך הדלת מאבדת את אפקט עמידותה למים, ומנגד, תוכלו למצוא סוגי ציפויי איכותיים המבטיחים לכם דלתות עמידות במים לאורך זמן ענף הדלתות כולל בתוכו שני סוגי דלתות עיקריים, הראשון, דלתות כניסה, והשני, דלתות פנים. לכל אחד מסוגי דלתות אלו (חוץ ופנים), תוכלו למצוא היצע הולך וגדל של סוגי דלתות המיוצרים מחומרי גלם שונים, כאשר סוג חומר הגלם משפיעה בין היתר על עמידותה של הדלת בפני מים. בחירת דלתות עמידות במים – מה חשוב לדעת? בחירה בדלת עמידה במים מיועדת בעיקר לצרכי התקנת הדלת בחדרי הרחצה וזאת לנוכח העובדה שהסביבה הרטובה והלחה עלולה להשפיע בצורה כזו או אחרת על איכויות הדלת לאורך זמן. דלת עמידה בפני מים היא ברוב המקרים דלת בעלת בידוד יעיל בפני מים, כאשר עומדים לרשותכם סוגי פיצויים לדלתות הנחשבות לעמידות בפני מים, לרבות, ציפוי פורמייקה, פיצוי למינציה או ציפוי פורניר. בחירת דלתות כניסה עמידות למים כאשר בוחרים דלתות כניסה לבתים פרטיים בהם קיים הכרח בהתקנה של דלתות עמידות במים ותנאי מזג האוויר המשתנים, מומלץ לרכוש דלתות מעוצבות המיוצרות מחומרים הנחשבים לעמידים בפני מים. יחד עם זאת, שיטות הציפוי המתקדמות המוצעות לכם כיום בענף הדלתות, מאפשרות לכם לרכוש דלתות כניסה מעץ מלא המשלבות בתוכן ציפוי איכותי העמיד במים. סוגי הציפוי המומלצים ביותר לדלתות עמידות במים כאשר מדברים על סוגי ציפוי מומלצים לדלתות עמידות במים מדברים על שני סוגי ציפויי עיקריים, הראשון הינו ציפוי בהטבה בחום (תנור) המאפשר עמידות גבוהה בפני נוזלים, והשני, ציפוי פורניר הנחשב אף הוא לפתרון איכותי לצורך ציפוי דלתות עמידות במים. השילוב בין סגנונות העיצוב השונים לבין סוגי הציפוי היכולים לשמש אתכם כאמצעי ציפוי לדלתות עמידות במים, מאפשר לכם לבחור את הדלת המעוצבת ביותר עבורכם. דלתות עמידות במים – כל היתרונות רכישה של דלת עמידה במים מאפשרת לכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות כגון: עמידות לאורך זמן, בלאי מינימאלי, דלת אסתטית עם רמת גימור גבוהה, דלת המאפשרת ניקיון קל ופשוט, דלת עם בידוד מקסימאלי ואופטימאלי בפני מים ונוזלים והעובדה שמדובר בסוג של דלת קלה המאפשרת פתיחה/סגירה ללא מאמץ. מה חשוב לבדוק כאשר רוכשים דלת עמידה במים? בנוסף לעמידותה של הדלת בפני מים, חשוב לבדוק את נושא האחריות המוענקת לכם במעמד רכישת הדלתות, כאשר תקופת האחריות המוענקת בגין רכישת דלתות פנים עמידות למים הינה בין שנה אחת לשלוש שנים ברוב המקרים. אנו ממליצים לכם שלא לרכוש דלתות פנים עמידות במים מבתי עסק אשר אינם מעניקים לכם אחריות מקיפה במעמד הרכישה..

קראו עוד
דלתות אקוסטיות

בדיקת דלתות אקוסטיות בטרם קנייתן

דלתות אקוסטיות למי הן נחוצות? דלתות אקוסטיות מיועדות לכל אחד ואחת מביניכם המעוניין להבטיח לעצמו שקט מרבי בחלקי הדירה השונים. דלתות מבודדות רעשים מיועדות בעיקר לאילו מביניכם המתקשים לישון כאשר קיימים גורמי רעש שונים סביבם ולאילו מביניכם המעוניינים לשמור על אינטימיות בין יחידת ההורים לבין חדרי ילדים. חשוב לציין שדלתות עם בידוד אקוסטי איכותי יעילות גם לדירות ובתים בהם מתגוררים בני נוער ומתבגרים הנוהגים לשמוע מוסיקה בווליום גבוה. כאשר רוכשים דלתות פנים או דלתות כניסה, חשוב לבדוק את רמת הבידוד האקוסטי של הדלת, כאשר בידוד אקוסטי עבור דלתות פנים וחוץ נועדו לצרכי בידוד רעשים. בשורות שלפניכם תוכלו למצוא מידע מורחב של דלתות מבודדות רעשים. דלתות מבודדות לרעשים – מה חשוב לדעת? בכל סוגי המבנים והדירות קיימים מטרדי רעש שונים הנגרמים ממוקדי רעש חיצוניים ופנימיים כאחד. בידוד אקוסטי תקני בשטח הבית או הדירה נועד להפחית את הדציבלים (כמות הרעש) הנוצרת עקב גורמי רעש חיצוניים (קבועים ואקראיים כאחד), כאשר בידוד אקוסטי אופטימאלי של דלתות הפנים מיועד לצרכי הפחתת הרעש הנוצר בתוך סביבת המגורים ומתפזר בין חלקי הבית או הדירה. דלתות אקוסטיות למי הן נחוצות? דלתות אקוסטיות מיועדות לכל אחד ואחת מביניכם המעוניין להבטיח לעצמו שקט מרבי בחלקי הדירה השונים. דלתות מבודדות רעשים מיועדות בעיקר לאילו מביניכם המתקשים לישון כאשר קיימים גורמי רעש שונים סביבם ולאילו מביניכם המעוניינים לשמור על אינטימיות בין יחידת ההורים לבין חדרי ילדים. חשוב לציין שדלתות עם בידוד אקוסטי איכותי יעילות גם לדירות ובתים בהם מתגוררים בני נוער ומתבגרים הנוהגים לשמוע מוסיקה בווליום גבוה. דלתות פנים נטולי מאפיינים אקוסטיים דלתות פנים אשר אינן משלבות בתוכן מאפיינים אקוסטיים כאלו ואחרים, הן למעשה דלתות חלולות ו/או דלתות המגיעות עם מילוי נטול מאפיינים אקוסטיים. דלתות מסוג זה אינן יכולות לספק לכם מענה כזה או אחר לצורך בידוד רעשים ולכן הן מותאמות בעיקר לחדרים בהן פחות נחוצה לכם רמת בידוד אקוסטי. כמו כן, חשוב לציין שלא כל דלת מאסיבית היא סוג דלת אקוסטיות, כאשר גם דלתות מעץ מלא אשר אינן משלבות בתוכן מאפיינים אקוסטיים לא יבטיחו לכם רמת בידוד אקוסטית גבוהה. מילוי אקוסטי – מה חשוב לדעת? מילוי אקוסטי לדלתות פנים הוא למעשה סוג של מילוי המתאפיין בתוכנות של ספיגת רעשים, כאשר ישנם מספר סוגי חומרי גלם המשמשים לצורך ייצור דלתות אקוסטיות. בין יתר החומרים המשמשים כמבודדי רעשים תוכלו למצוא חומר המכונה צמר סלעים המשמש בין היתר לצרכי יצירת בידוד אקוסטי באולפני הקלטות, חומר המכונה פלקסבורד שהוא מעין לוח של סיבי עץ דחוס הכולל בתוכו חללים אקוסטיים המאפשרים לרעש להתפוגג בתוכם. רכישת דלתות אקוסטיות – מה חשוב לדעת? דלתות אקוסטיות המשלבות בתוכן צמר סלעים הן הדלתות האקוסטיות האופטימאליות ביותר לסביבת המגורים, וזאת לנוכח העובדה שחומר צמר הסלעים נחשב לחומר הגלם מבודד הרעשים הטוב ביותר. יחד עם זאת, מדובר בחומר גלם יקר ולכן עלות הדלתות גבוהה יותר מדלתות אקוסטיות עם לוחות פלקסבורד. כאשר רוכשים דלתות עם לוחות סיבי עץ דחוס, חשוב לבדוק שהדלתות משלבות גם חומר ציפוי להגנה מפני מים וזאת על מנת לא לחשוף את לוחות סיבי העץ למים. מה עוד חשוב לדעת על רכישת דלתות אקוסטיות? בנוסף למאפייני הבידוד האקוסטי מומלץ להתייחס גם למאפייני הבידוד התרמי של הדלת ולבדוק גם את סוג האחריות המוענקת לכם.

קראו עוד
מידות דלת פנים

מידות דלת פנים

מתכוונים לרכוש ולהתקין דלתות פנים בסביבת המגורים? בכתבה שלפניכם תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם אודות מידותיהן של דלתות פנים. מידות דלת פנים – מה חשוב לדעת? מידת הדלת מהווה את אחד מהשיקולים המרכזיים בבחירת דלתות פנים לסביבת המגורים, כאשר דלת פנים מידות הוא למעשה מונח מקצוע המאפשר לכם לדעת מהן המידות המדויקות של הדלת. חשוב לציין שמידות דלת פנים כזו או אחרת משתנה אומנם בהתאם לגודל המפתח הייעודי להתקנת דלתות בסביבת המגורים, אך המידה חייבת לעמוד בתקן הישראלי לבנייה. מידות דלת פנים סטנדרטיות התקן הישראלי לבנייה מגדיר למעשה מספר מידות סטנדרטיות של דלתות פנים בהתאם לחללי המגורים השונים בשטח הבית או הדירה. דלתות פנים סטנדרטיות הן דלתות בגובה אחיד של 206 ס"מ, כאשר רוחב הדלת הינו בין 60 ל-90 ס"מ במרווחים של 10 ס"מ לכל מידת סטנדרט נדרשת בהתאם למיקום הצבתה של דלת הפנים: לדוגמא: דלתות פנים סטנדרטיות לחדרי השינה הן דלתות בעלות מפתח רוחב על 90 ס"מ, דלתות פנים סטנדרטיות לחדרי הרחצה הן דלתות מפתח ברוחב של 80 ס"מ ואילו דלתות פנים סטנדרטיות לשירותי אורחים הן דלתות מפתח ברוחב של 70 ס"מ. דלתות פנים במידות נוספות יחד עם זאת, ניתן לייצר דלתות פנים המותאמות למפתחים ברוחב מידות של 75,65  או 85 ס"מ, וזאת לצד ייצור דלתות פנים ברוחב מפתח במידות הנעות בין 60 ועד 110 ס"מ בהתאם לצורך. מי מחליט מה יהיה רוחב המפתח וגודל הדלת? ההחלטה בנוגע לגודל ומידות הדלת היא בסופו של דבר החלטה שלכם, וזאת במקרים בהם אתם בונים את ביתכם הפרטי. בדירות קבלן, תוכלו לבצע שינויים במידות הסטנדרט אך קחו בחשבון שהדבר כרוך בתוספת תשלום למחיר הדירה. היתרון במידות סטנדרט של דלתות פנים דלתות במידות סטנדרט מאפשרות לכם להחליפן בכל עת במסגרת רכישתן של דלתות פנים חדשות ומעוצבות, וזאת ללא צורך בייצור של דלתות פנים במידות החורגות ממידות הסטנדרט, דבר המייקר באופן משמעותי את הליך ייצור הדלתות והתקנתן. איזה סוגי דלתות ניתן לרכוש במידות סטנדרט? כיום, תוכלו לרכוש היצע מגוון, מרשים ואיכותי של דלתות פנים מעוצבות המגיעות במידות סטנדרט, לרבות, דלתות פנים מעוצבות המיוצרות מאלומיניום, דלתות פנים מעוצבות במידות סטנדרט המיוצרות מעץ מלא או עץ מעובד, דלתות פנים בציפוי פולימר, פורמייקה או למינטו ועוד היצע גדול של דלתות פנים מעוצבות במידות סטנדרט לכל חללי המגורים בבית או בדירה. ייצור דלתות פנים במידות לא סטנדרטיות ייצור של דלתות פנים במידות מחוץ לסטנדרט, הינה פעולה מקצועית המתאפשרת במסגרת הליך ייצור בהתאמה אישית מלאה לצרכי הלקוח, כאשר הליך הייצור משלב בתוכו התייחסות נקודתית לגודל הדלת ורוחב המפתח וליתר ההיבטים הקשורים לייצור הדלתות, לרבות, רמת הבידוד התרמי והאקוסטי של הדלת, הסגנון העיצובי של הדלת וכדומה.

קראו עוד