מידות דלת פנים

מידות דלת פנים

מתכוונים לרכוש ולהתקין דלתות פנים בסביבת המגורים? בכתבה שלפניכם תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם אודות מידותיהן של דלתות פנים.

מידות דלת פנים – מה חשוב לדעת?

מידת הדלת מהווה את אחד מהשיקולים המרכזיים בבחירת דלתות פנים לסביבת המגורים, כאשר דלת פנים מידות הוא למעשה מונח מקצוע המאפשר לכם לדעת מהן המידות המדויקות של הדלת. חשוב לציין שמידות דלת פנים כזו או אחרת משתנה אומנם בהתאם לגודל המפתח הייעודי להתקנת דלתות בסביבת המגורים, אך המידה חייבת לעמוד בתקן הישראלי לבנייה.

מידות דלת פנים

מידות דלת פנים סטנדרטיות

התקן הישראלי לבנייה מגדיר למעשה מספר מידות סטנדרטיות של דלתות פנים בהתאם לחללי המגורים השונים בשטח הבית או הדירה. דלתות פנים סטנדרטיות הן דלתות בגובה אחיד של 206 ס"מ, כאשר רוחב הדלת הינו בין 60 ל-90 ס"מ במרווחים של 10 ס"מ לכל מידת סטנדרט נדרשת בהתאם למיקום הצבתה של דלת הפנים: לדוגמא: דלתות פנים סטנדרטיות לחדרי השינה הן דלתות בעלות מפתח רוחב על 90 ס"מ, דלתות פנים סטנדרטיות לחדרי הרחצה הן דלתות מפתח ברוחב של 80 ס"מ ואילו דלתות פנים סטנדרטיות לשירותי אורחים הן דלתות מפתח ברוחב של 70 ס"מ.

דלתות פנים במידות נוספות

יחד עם זאת, ניתן לייצר דלתות פנים המותאמות למפתחים ברוחב מידות של 75,65  או 85 ס"מ, וזאת לצד ייצור דלתות פנים ברוחב מפתח במידות הנעות בין 60 ועד 110 ס"מ בהתאם לצורך.

מי מחליט מה יהיה רוחב המפתח וגודל הדלת?

ההחלטה בנוגע לגודל ומידות הדלת היא בסופו של דבר החלטה שלכם, וזאת במקרים בהם אתם בונים את ביתכם הפרטי. בדירות קבלן, תוכלו לבצע שינויים במידות הסטנדרט אך קחו בחשבון שהדבר כרוך בתוספת תשלום למחיר הדירה.

היתרון במידות סטנדרט של דלתות פנים

דלתות במידות סטנדרט מאפשרות לכם להחליפן בכל עת במסגרת רכישתן של דלתות פנים חדשות ומעוצבות, וזאת ללא צורך בייצור של דלתות פנים במידות החורגות ממידות הסטנדרט, דבר המייקר באופן משמעותי את הליך ייצור הדלתות והתקנתן.

איזה סוגי דלתות ניתן לרכוש במידות סטנדרט?

כיום, תוכלו לרכוש היצע מגוון, מרשים ואיכותי של דלתות פנים מעוצבות המגיעות במידות סטנדרט, לרבות, דלתות פנים מעוצבות המיוצרות מאלומיניום, דלתות פנים מעוצבות במידות סטנדרט המיוצרות מעץ מלא או עץ מעובד, דלתות פנים בציפוי פולימר, פורמייקה או למינטו ועוד היצע גדול של דלתות פנים מעוצבות במידות סטנדרט לכל חללי המגורים בבית או בדירה.

ייצור דלתות פנים במידות לא סטנדרטיות

ייצור של דלתות פנים במידות מחוץ לסטנדרט, הינה פעולה מקצועית המתאפשרת במסגרת הליך ייצור בהתאמה אישית מלאה לצרכי הלקוח, כאשר הליך הייצור משלב בתוכו התייחסות נקודתית לגודל הדלת ורוחב המפתח וליתר ההיבטים הקשורים לייצור הדלתות, לרבות, רמת הבידוד התרמי והאקוסטי של הדלת, הסגנון העיצובי של הדלת וכדומה.

למידע נוסף - השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!