דלתות פנים איכותיות

החומר שממנו מייצרים דלתות פנים משפיע בצורה דרמטית על האיכות והעמידות שלהן. ככל שהחומר איכותי יותר, כך הדלת צפויה להשתלב בצורה אלגנטית עם חלל הבית ולייצר אווירה נעימה.

בחירת חומרים עבור דלתות פנים איכותיות

דלתות פנים איכותיות נמדדות במגוון החומרים שיש בהם כאשר מעצבי פנים רוצים להתאים דלתות עבור חלל הבית, הם עוקבים אחר מידע על חומרים בתוך דלתות פנים איכותיות ורק לאחר מכן מקבלים החלטה. בין היתר, המטרה של הקטלוג היא להציג לראווה את ההבדלים בין החומרים אך גם לספק מידע קונקרטי בנוגע לעמידות ולתכונות של כל אחד מהם.

הבדלים בין סוגי חומרים בולטים

החומרים העיקריים שבהם משתמשים על מנת להרכיב דלתות פנים איכותיות הם עץ מלא או פולימר. בתוך כך, אפשר לראות הבדלים בין סוג הציפוי שבו משתמשים עבור הדלת ובין דגמים של דלתות למינטו, דלתות בציפוי למינציה ודלתות בציפוי פורמייקה. בנוסף, דלתות פנים איכותיות יגיעו בדרך כלל בשני סוגים עיקריים של מילויים – מילוי כוורת או מילוי פלקסבורד.

פתיחה וסגירה לפי סוג הדלת

עוד היבט שבו ניתן לראות את ההשפעה של חומרים על אופן השימוש בדלת הוא צירי פתיחה וסגירה. בין אם מדובר על דלת עץ מלא או על כוורת דלתות למינטו או דלתות פולימר, אפשר לבחור בין דלתות פלץ שבהן השוליים יוצרים מדרגה בהיקף של הדלת – לבין דלתות שטוף קנט שבהן השוליים נשארים בקו ישר עם המשקוף והדלת מתיישרת עם הקו של הקיר. לשם השוואה, יש גם דגמים של דלתות הזזה לכיס שבהן אפשר לפתוח את הדלת לצדדים וישירות אל תוך כיס שנסתר מהעין.

השוואה בין דגמים של קטלוג דלתות פנים איכותיות

הבעיה עם בחירה נכונה של דלתות פנים היא שיש דגמים רבים שהלקוחות לא מודעים אליהם. כאן הפתרון יהיה להשוות בין הדגמים השונים לפי קטלוג דלתות פנים איכותיות, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולא להתפשר על התאמה למסגרת התקציב. בסופו של דבר, פתיחה וסגירה שמתאימים עבור ציפוי העץ יכולים להפוך את הדלת לחלק בלתי נפרד מסגנון העיצוב הכללי.

כל כמה זמן מחליפים דלת?

החלפת דלתות פנים מתבצעת אחת לכמה שנים לפי קצב השחיקה והבלאי. אם משתמשים בדגמים מסוימים של דלתות עץ מלא, אפשר לחסוך בהוצאות כדי העמידות עצמה תהיה מאוד גבוהה. כמו כן, רצוי לוודא התאמה של הדלת למקום שבו מתקינים את הדלת: המטבח, חדרי שינה, מקלחות, שירותים או חדרים רטובים אחרים.

המלצות על דלתות פנים איכותיות

ההמלצה היא לבחור דלתות פנים איכותיות. לאחר מכן ניתן להתאים אותן עבור חלל הבית וליהנות מהיתרונות של חומרים חזקים. לפיכך, לחומרים יש משמעות גם מבחינת הפונקציונאליות של הדלת וגם בכל מה שנוגע לעיצוב שלה.

נושאי המאמר:
לשיתוף המאמר:
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

החלפת דלת ממ"ד

החלפת דלת ממ"ד – כל מה שחשוב לדעת  דלת ממ"ד היא מצרך חשוב ומחייב בארץ וישנם איזורים שאי אפשר לחיות ללא דלת ממ"ד בשל רגישות

לקריאת המאמר

דלתות נגד מים

דלתות נגד מים – חשוב שתדעו שיפוץ ושינוי הבית זה דבר מבורך ואין דרך טובה יותר לשנות את האווירה הכללית בחיים. כך למשל אם אתם

לקריאת המאמר

דלת כיס

דלת כיס – דלת הזזה לחיים פשוטים יותר  דלתות הזזה הופכות את החיים שלנו ללא שום ספק להרבה יותר קלים. בין אם אנחנו מבצעים החלפה

לקריאת המאמר